Шукайте, де замовити інтернет-магазин?

Магазин від магазину відрізняється і багато в чому його успішність залежить від якості "збірки". Тому ми пропонуємо вам ознайомитися з ключовими особливостями створення e-commerce проєктів, особливостями формування цін на сайти і їх подальше обслуговування. Володіючи всією необхідною інформацією, ви зможете вибрати компетентного підрядника, а так само дізнаєтеся, як заощадити на розробці.

Види інтернет-магазинів
Великий функціональний інтернет-магазин
Мінімум опцій для швидкого старту
Інтернет-магазин з WOW-ефектом
Marketplace: дорого і масштабно

Щоб перевести свій бізнес в інтернет, потрібен повністю настроєний інтернет-магазин зі зручним інтерфейсом, що включає як мінімум каталог товарів, опцію замовлення і покупки через сайт, особистий кабінет користувача. Функціонал вибирається залежно від поставлених цілей і масштабів компанії, але в будь-якому випадку вартість індивідуальної розробки буде високою.

Якщо ви маєте обмежений бюджет, ви можете замовити простий інтернет-магазин або онлайн-вітрину з можливістю подальшого доопрацювання. Звичайно, з точки зору функціоналу такий сайт буде програвати масштабним компаніям, однак якщо потрібен швидкий старт, даний підхід до розробки буде оптимальним.

У вашому каталозі не так багато товарів? Щоб запам'ятатися та виділитися серед конкурентів вам потрібен WOW-дизайн, що поєднує в собі зручний інтерфейс і по-справжньому вражаючі ефекти та анімацію. Сучасні технології дозволяють реалізувати будь-який, навіть найсміливіший задум. Головне — знайти студію, яка спеціалізується саме на нестандартному дизайні.

Marketplace — торгова площадка, на якій зустрічаються продавці та покупці. Розробка такого проєкту потребує чимало часу і великих витрат. Щоб створити дійсно зручну платформу, необхідно продумати та пропрацювати кожну деталь, в іншому випадку погана реалізація погубить відмінну ідею. У випадку з замовленням маркетплейса особливо важливо вибрати надійного підрядника.

 

Marketplace — торгова площадка, на якій зустрічаються продавці та покупці. Розробка такого проєкту потребує чимало часу і великих витрат. Щоб створити дійсно зручну платформу, необхідно продумати та пропрацювати кожну деталь, в іншому випадку погана реалізація погубить відмінну ідею. У випадку з замовленням маркетплейса особливо важливо вибрати надійного підрядника.

 

З чого складається інтернет-магазин

Кожен інтернет-магазин складається з:

 • Дизайн-макети — промальовування інтерфейсу сторінок і окремих елементів, що оживлюються жвавих за допомогою верстки та програмування.
 • Контент — вміст сторінок сайту і карток товару.
 • CMS (движок) — система управління контентом, через яку наповнюється інтернет-магазин.
 • Хостинг — платформа, на якій розміщується сайт. Без хостингу користувачі не отримають доступ до інтернет-магазину.
 • Домен — унікальна адреса, яка дозволяє знайти сайт в інтернеті.

Звичайно, інтернет-магазин складається не тільки з перерахованих вище складових, однак без них не обходиться жоден сайт.

image

Існує кілька технологій створення інтернет-магазинів — механіка залежить від поставлених завдань і фінансових можливостей клієнта. Саме вибір методики реалізації (або їх комбінації) впливає на формування остаточного бюджету проєкту

4 методики розробки інтернет-магазину
Конструктор
інтернет-магазину
Конструктор — гарне рішення для швидкого запуску онлайн-бізнесу. При виборі платформи необхідно переконатися в тому, що вона досить надійна і надає досить функціоналу для вирішення ваших завдань.
Комбінований
підхід
Інтеграція готових рішень з індивідуальними дозволяє розв'язувати питання з економією бюджету і запустити проєкт в найкоротші терміни. Такий сайт точно впорається з поставленими цілями.
Індивідуальна
розробка
Розробка магазину з нуля дозволяє створити дійсно унікальний проєкт, підібрати максимально ефективні рішення для конкретних цілей і завдань. Єдиний мінус — висока ціна.
Готові
рішення
Готові рішення (дизайн, програмінг) — простий спосіб отримати дешевий інтернет-магазин. Унікальність такого проєкту вкрай низька — в інтернеті повно сайтів-клонів з мінімальними відмінностями.
Чому ціни на інтернет-магазини відрізняються

Формування вартості створення сайтів дещо відрізняється від формування цін в інших сферах. Зокрема, в даному питанні розробники виставляють прайс виходячи з власних побажань — розкид цін добре помітний, якщо подивитися кілька пропозицій різних веб-студій. Проте існує кілька факторів, які також впливають на цінник компанії:

 • Репутація розробника: великі веб-студії, які у всіх на слуху, коштують значно дорожче.
 • Якість розробки: "потокове" виробництво сайтів (здали та забули) дозволяє знизити цінник, а от створення дійсно масштабних проєктів, до яких пред'являються високі вимоги, не можуть коштувати дешево.
 • Витрати на зарплату: хороші висококваліфіковані фахівці обходяться дуже дорого, проте їх участь в проєкті гарантує першокласний результат.
 • Супутні витрати: оренда та обслуговування офісу, оплата рахунків, реклама тощо.

Обираючи підрядника, пам'ятайте про те, саме ці чинники частково формують вартість розробки.

У скільки обійдеться утримання інтернет-магазину

Зазвичай обслуговування інтернет-магазину коштує недорого, а в планові витрати входить:

 • Хостинг. Віртуальний хостинг коштує від $ 5/міс, а оренда виділеного сервера (якщо в ньому є необхідність) може коштувати близько $ 500/міс. Обираючи майданчик для розміщення сайту, орієнтуйтеся на відвідуваність веб-ресурсу: якщо відвідуваність не перевищує 1 тис відвідувачів на добу, хостинг за $5-20 впорається з цим навантаженням.
 • Домен. Вартість домену залежить від обраної доменної зони. Одні імена можуть коштувати $10/рік, інші — $100/рік.
 • Сервіс моніторингу доступності сайту. Системи контролю сайту допомагають відловлювати помилки в момент їх появи, а не коли проблема набуде більш серйозного масштабу. Залежно від кількості перевірок моніторинг може коштувати як $5/міс, так і $50/міс.
 • Оновлення сайту. Модернізація інтернет-магазину гарантує, що сайт буде працювати коректно на всіх пристроях і у всіх браузерах навіть після глобальних оновлень. Апгрейд коштує від $ 100 — все залежить від обсягу наданих послуг.

Одним словом, мінімальне обслуговування сайту після запуску обійдеться в $11-80 доларів щомісяця. Якщо ж ви захочете отримати більше, наприклад, оптимізувати або наповнити інтернет-магазин, цінник підніметься до $200 + в місяць.

ДИВІТЬСЯ ЯК WHITEWEB РОБИТЬ САЙТИ